Hakkımızda

Tarihçemiz

     RİZE'DE 1900 LÜ YILLARIN BAŞINDA BİR AİLE ŞİRKETİ OLARAK KURULAN FİRMA,  DAHA SONRA O ZAMAN Kİ OSMANLI İMPARATORLUĞU SINIRLARI İÇERİSİN DE BULUNAN DÖNEMİN BÖLGEDE Kİ EN ÖNEMLİ TİCARİ MERKEZLERİNDEN BİRİ OLAN BATUM'A TİCARİ FAALİYETLERİNİ TAŞIMIŞTIR.   

     ANCAK 1921 YILINDA MOSKOVA ANTLAŞMASINDAN SONRA GÜRCİSTAN YÖNETİMİNE BIRAKILAN, BATUM'DAN TEKRAR RİZE'YE DÖNÜLEREK, 1935 YILINA KADAR SÜREN TİCARİ HAYATA SONRA DA SAMSUN'DA DEVAM ETTİRİLMEYE KARAR VERİLİR.                                                                                                                                                                   

    O YILLAR DA TEMEL ÜRÜN OLAN ZAİRE ( ARPA - YULAF- MISIR VS.) ALIM SATIMI YAPILARAK DEVAM EDEN TİCARİ FAALİYET, YÖNETİME GECEN YENİ AİLE FERTLERİ TARAFINDAN İŞLER BÜYÜTÜLEREK, DÜNYA VE TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN GIDA VE TEMİZLİK ÜRÜNLERİ ŞİRKETLERİNİN BAYİLİK-BÖLGE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİNİ YAPMIŞ, SONRASINDA İSE; TİCARETTE DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMDİR İLKESİYLE ALIM SATIMIN HARİCİNDE ÜRETİMİN ÖNEMİNİ DÜŞÜNÜP KURU BAKLİYAT TESİSLERİNİ KURMUŞLARDIR.                                                                       

    SAMSUN TEKKEKÖY ÖRNEK SANAYİSİN DE 10000 M2 KAPALI ALANDA KURULAN FABRİKA DA İMAL EDİLEN ÜRÜNLER SAMSUN - SİNOP - AMASYA - ORDU - GİRESUN TÜM İL VE İLÇELERİN DE BULUNAN TOPTAN - YARI  TOPTAN - ULUSAL VE YEREL MARKET ZİNCİRLERİNE DAĞITIM YAPILMAKTADIR. 

Whatsapp Destek